Elit Boğaziçi

Elit Boğaziçi modern ve çağı yakalayan tasarımıyla ev sahiplerine geniş ve ferah bir yaşam alanı sunmaktadır. Ankara'nın yükselen değerinde yeni ve rahat bir yaşam sürmek isteyen herkesi beklemektedir.

Pınarbaşı Mah. Beşiktaş Sok. No:17/5 Keçiören-ANKARA
Tel: 0538 681 39 43 - 0542 575 41 04

bilgi@elitbogazici.com

© 2021 Powered by Fez Digital

S.S. Elit Boğaziçi Konut Yapı Kooperatifi

HAKKIMIZDA

Kooperatifimiz Ankara İli Sincan İlçesi Alcı ve Malı Mahalleleri sınırları içerisinde yer almakta olup inşaat bölgemiz TOKİ uygulama alanı olarak 256 Kooperatife tahsis edilmiş olan 25.000 konutluk alan içerisinde faaliyetlerini yürütmektedir.

Kooperatiflerimizin arazileri Bayındırlık ve İskan Bakanlığınca belirlenen Gecekonduyu Önleme Bölgesindeki Hazine adına kayıtlı taşınmazların 775 Sayılı Gecekondu Kanununa göre Kooperatiflere tahsis edilmiştir.

S.S. Elit Boğaziçi Konut Yapı Kooperatifi Sincan İlçesi Alcı Mahallesi 370 Ada 1 Parselde olup, 6561 m2’dir. 65 Konutluk olup üye resmi sayısı da en fazla 65’dir. Tahsis edilen bu arsanın geri ödemesi yapılmış olup şu anda tamamen kooperatifimizin malıdır.

Kooperatifimizin inşaatına Bayındırlık Bakanlığı daha sonra TOKİ gözetiminde başlanılmış olup % 70-80’lik kısmı bitirilmiştir.

Ancak daha sonra Hükümetin planladığı alt yapı çalışmaları yapılmayınca biz de kooperatif üyelerimizin mağdur olmamaları için inşaatları şimdiye kadar durdurduk.

Gerek üyelerinden aidat toplamak suretiyle ve gerekse kredi çekmek suretiyle bu bölgede inşaatlarını bitirmiş olan kooperatiflerin binaları maalesef alt yapı hizmetleri olmadığından oturmaya ve kullanılmaya elverişli değildir ve atıl durumda kalmışlardır.

25.000 konutluk bu alanda Telekom, Doğalgaz ve Elektrik alt yapı işlemleri bitirilmiştir. Ancak su ve kanalizasyon yani temel alt yapı işlemlerine ancak 2016 yılının Ekim ayından itibaren başlanılmış olup şu anda hızla devam etmektedir.

Temel alt yapı işlemleri artık bitirilmek üzere olduğundan biz de bir an önce inşaatlarımıza tekrar başlamanın uygun olacağı kanaatine varmış bulunmaktayız.

Planlanan tarihe göre 2024 sonunda anahtar teslim olacak şekilde inşaat hazırlığımız başlamıştır.

AMACIMIZ

Üyelerimizin birikimleriyle sağlam, güvenilir, ucuz ve kaliteli bir yuvaya kavuşmalarını sağlamaktır.

HEDEFİMİZ

Öngörülen süre içerisinde konutlarımızı ve sosyal donatı alanlarını tamamlayıp, üyelerin kullanımına sunmaktır.

Kooperatifimizin arsası Başkent Organize Sanayi Bölgesi, Ankara

II.Organize Sanayi Bölgesi ve Anadolu Organize Sanayi Bölgesinin olduğu alandadır.

Binanın Genel Özellikleri
  • 6.551 metrekarelik alan üzerine tek blok.
  • Her katta 5 daire bulunmakta, dairelerin net kullanım alanı kiler ve balkonlar hariç: 125 m2, balkonlar ve kiler dahil edildiğinde bu alan 153 m2’ye tekabül etmektedir.
  • 4+1 daireler geniş ve ferah bir yaşam alanı sunmaktadır.
  • Binamızda açık ve kapalı otopark, bay-bayan fitness salonu, mescit, sığınak, toplantı salonu ve jeneratör bulunmaktadır.
  • Kat karoliferli merkezi ısıtma sistemi bulunan binamızın her katında 3 asansör hizmet vermektedir.
Birinci Bodrum Kat

Apartman Yönetim Dairesi, Toplantı salonu, Bay fitness Salonu + Giyinme odası, Bayan Fitness Salonu + Giyinme odası, Kapıcı Dairesi, Mescit, 33 Araçlık Kapalı Otopark.

İkinci Bodrum Kat

33 araçlık oto park + Engelli Otoparkı, Elektrikli Araç Şarj yeri, Bisiklet Park Alanı, Sığınak (wc, duş ve lavabolar- 269 m2), Yağmur suyu Toplama Deposu, Merkezi Isıtma Sistemi Odası, Elektrik Panoları, Su Saatleri.

Konut ve inşaat durumu, bölge planlaması, arazi yapısı, gerekli izin ve çalışmalar gibi birçok konuda daha ayrıntılı bilgi almak için bize ulaşın.